12.5.2013

12. května 2013 v 13:47 | Andee |  Food + diary
Ahojky,

tak zrekapitulujeme ten včerejšek... oficiálně jsem se jím přesunula do další dimenze svých jídelních nenormalit. Zvláštní... včera jsem projížděla jídelníčky z března a občas jen nechápavě zírala, jak se z té disciplinované slečny která se hroutila po třech pomerančích, bála se sekané s kaší a dokázala nechat v lednici týden palačinku než ji rodiče dali psovi dokázala stát celkem vyrovnaná bytost která úspěšně podstoupila sebeléčbu aby se dokázala přestat bát normálních věcí... z které se stala tahle současná Andee která opět musí plánovat sebeléčbu, tentokrát proti záchvatům přejídání.
Co se včera stalo: přišla jsem o obě váhy, projímadlo a sešit na kalorie.
Jak to vypadá dnes...
Opět jsem se probudila k obědu - zas jsem byla do půl čtvrté vzhůru. Zvláštní, v noci vůbec na jídlo myšlenky nemám... tím líp. Rodiče udělali řízky a já se rovnou šla najíst. Váha, která pochopitelně byla tam, kde jsem tušila (už přece jen budu 27.5. znát rodiče 16 let), mě maximálně překvapila - ačkoli prášky nezabraly (jak to?!) ukázala 48,8 což je lepší než bych mohla za dané situace čekat.
Vzala jsem si dezertní talíř aby jídla vypadalo víc a malou lžičku (vážně divný jíst lžičkou řízek) - je to takový můj malý trik na hubnutí, ačkoli celkem známý, ale každopádně vyzkoušený a osvědčený. Množství, které se na něj vešlo mi připadalo neškodné. Abych doplnila čas, nalila jsme si colu s citronem a pak už mazala trénovat výdrž k dalšímu dílu PLL.
Pochopitelně nezmiňuji zapisování kalorií a vážení jídla, jelikož se to nemohlo konat - a světe div se, nechybí mi to, ovšem jen proto, že vím, že toho nebylo tolik aby mi to dělalo starosti. Až zas doma budou dobré věci, bude to horší. Tím se teď ale trápit nechci.
Řízek, brambory, cherry rajčata a půl litru coly s citronem mi vydrželo přesně 25 a půl minuty ze 45 které trvá film. A pak to bylo... příšerný.
Přestala jsem vnímat film a mozek se opět oddělil od hlavy, přesunul do kuchyně a analyzoval zásoby ledničky. Musli, 2 jogurty, chleba, toust, vločky... a zase od začátku. Film mě přestal bavit a doslova jsem počítala vteřiny než skončí, ačkoli to byl dost zajímavý díl. Mohla jsem se nudou zbláznit. Opět jsem měla chuť si kousat nehty a přemýšlela, kde můžou mít rodiče nějaké žvýkačky. Pořád jsem si musela připomínat, že jsem už jedla, že hlad necítím a tak vůbec.
Nakonec jsem to zvládla, ale byla jsem tak dokonale otrávená, že jsem se pohádala s celou rodinou. Krásná neděle, že?!

Edit 21:11

Tak jsem si naplánovala další etapu sebeléčby... mazala jsem pro svačinu do Globusu kde byla tuna ochutnávek a dala si za úkol nechovat se jako typická češka a neřídit se rovnicí zdarma = všechno vyžrat a opět tedy potlačovat záchvaty žraní. Nemůžu říct, že bych toho snědla slušně vychované množství, ale bylo toho méně než obvykle. Když vezmu v úvahu, že jsem se navíc ještě prošla, bylo to fajn. Vyhlídla jsem si barvu na vlasy v akci a zítra pro ni půjdeme - chtělo by to dokoupit šminky tak uvidím jak moc si babi zahraje na oslíčka otřes se :-D
Filmy jsem se donutila rozkouskovávat - už to takhle nedávno fungovalo, akorát že ne u nových dílů. Otrávilo mě to, ale funguje to.
Myslím, že to bude lepší.
Co se týká mánie na kalorie, nemůžu soudit. Nedokážu sice odhadnout kolik těch musli bylo, ale molo to být dohromady okolo 1000 kcal. Ale stejně si zítra koupím nový sešit a budu si ho schovávat. Ne, že by to nešlo vydržet, dokonce jsem za celý den na kalorie vůbec nemyslela a vážně se mi tím ulevilo, ale jsem kontrolou posedlá. Ale ten pocit, že to bez toho zvládnu je fajn.

Oběd: řízek s brambory a cherry rajčaty
Svačina: musli, malé jablko, bílý jogurt (1/2 filmu)
Večeře: musli, toust (2/2 filmu)
Mimo: ochutnávky (pečivo, sýr, salám)
Pití: 0,75 l CC zero, 0,5 l zeleného čaje
Pohyb: 2h chůze, 5 min. švihadlo, cvičení

 


Komentáře

1 Val Val | Web | 12. května 2013 v 15:58 | Reagovat

Máš to krásné!
Ale tohle moc dobře znám.... Já nejraději piju šťávu nebo džus u filmu. zasití to, je to sladký a nemam chuť na jídlo:)

2 El El | Web | 12. května 2013 v 16:01 | Reagovat

jsem ráda, že je to dnes už lepší. Snad to tak bude pokračovat i nadále. Ten pocit, že si koušeš nehty a myslíš na jídlo, to je právě to nutkání. Nutkání přejíst se. Jsi úžasná, že jsi tomu nedala průchod a udržela ses. :) Váhu máš úplně skvělou! :)

3 baryys-caro baryys-caro | Web | 12. května 2013 v 17:47 | Reagovat

závidím ti tvojí váhu :) drže se dál, budu ti držet palce :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama