7.5.2013

7. května 2013 v 19:45 | Andee |  Food + diary
Ahojky,

dnešek se mi líbil.
K snídani jsem si vyzkoušela udělat ovesnou kaši z vloček a dopadla celkem dobře a méně kaloricky než ta z pytlíku (skoro se bojím zjišťovat, v čem je rozdíl :-D), takže jsem spokojená :-)
Oficiálně jsem nadopovaná hormony, tak už můžu jen čekat. Prý dva týdny, tak doufejme. Jinak to bylo v pohodě, žádné vyšetření, žádné nadávky o anorektičkách, dokonce jsem odcházela vysmátá. Moje doktorka je talent na píchání injekcí takže jsem o tom ani nevěděla :-)
Pak jsem si dala sraz s babi a jely jsme shánět letní boty, ovšem nesehnaly - sehnala jsem ale novou podprsenku, tužku na oči a několikery kalhotky :-D Zabila jsem většinu odpoledne chozením, k obědu si dala v restauraci poloviční porci rizota s kuřecím masem a zeleninkou a skvěle si pochutnala a vrátily jsme se jako obvykle s nákupem, který naštěstí neobsahoval nic škodlivého ani neodolatelného (tedy ani mé milované musli ani mé milované piškoty), doma mrkla na další díl Pretty Little liars které mě bohužel tolik baví, že u nich musím jíst a pak chtěla jít na brusle, ale začalo pršet...
A jak jste se měly vy?? ;-)

Snídaně: ovesná kaše vlastní výroby (kakao+skořice+sladidlo), Activia višňová
Oběd: 1/2 porce rizota se zeleninou a kuřecím masem
Svačina: hroznové víno, jablko, Jogobella light
Večeře: toust se sýrem, cherry rajčata
Pití: láhev Poděbradky prolinie, 0,25 l kafe, ??
Pohyb: 5 hodin chůze, cvičení, 10 min. švihadlo


____________________________________________________________________________________

A teď k tomu hubnoucímu experimentu, který mě včera napadl a vy jste žádaly vysvětlení a upřesnění:

Včera mě buď popadl záchvat geniality nebo demence, nebo prostě jen neumím vysvětlovat.
Z vašich komentářů jsem pochopila to, co mi mělo být jasné už ze začátku - jednak, že přemýšlím moc předimenzovaně a jednak, že nad vlastními jídelníčky nemáte takovou moc jak by bylo vhodné pro tenhle experiment.
Pokusím se to tedy vysvětlit znovu a popořadě:

Ty, které se pokusí zapojit do mého nápadu si v domluvený den (míněno např. v tu středu, ačkoli konkr. středu už nestihneme) napíší na blog vzorový jídelníček. Vyfotí se / změří / zváží aby po skončení experimentu mohly porovnat rozdíl (nepovinné).
Od určeného termínu pak každá zúčastněná bude jeden den jíst jídelníček každé další zúčastněné (bylo by ideální kdyby se všechny, které se na projektu chtějí podílet daly do přátel nebo aspoň pravidelně navštěvovaly) - tohle období bude trvat tak dlouho, kolik bude účastnic (1 den = 1 zúčastněná) tedy dokud každá nevyzkouší každé.
Nevím, jak jinak to jde vysvětlit, takže použiju příklad - zúčastní se 5 holek (budu jim říkat A,B,C,D a E) a každá stanoví vzorový jídelníček. Následujících 5 dní bude dívka "A" jíst jeden den vzorový jídelníček dívky "B", druhý den vzorový jídelníček dívky "E", třetí den vzorový jídelníček dívky "C" atd. (na pořadí totiž nezáleží) dokud nevyzkouší všechny včetně toho svého. Stejně tak ty ostatní. Zároveň v ideálním případě budou absolvovat stejný pohyb nebo bude pohyb zahrnutý do vzorového jídelníčku a bude tedy každý den podle dívky, jíž jídelníček jíme. Po skončení se vymyslí nový vzorový jídelníček a situace se opakuje.

Výhody:

1) Objevíme a rozšíříme své jídelní možnosti a chutě.
2) Lépe poznáme své blogové kamarádky, jejich život a zvyky ("Jak tohle může sakra vydržet?! Teď si jí daleko víc vážím..." / "Nechápu, že se může takhle cpát a přitom být tak hubená... závidím jí..." / "Jak jí tohle může chutnat?!" / "Jak může zvládat tohle cvičení?!" ...).
3) Víme, že to funguje, jelikož to dodržují dívky, které známe a hubnou díky tomu.
4) Není zavedený žádný přesný harmonogram takže si můžeme vybrat, který den budeme jíst víc a který méně podle toho, čí jídelníček si zrovna naplánujeme vyzkoušet.

Pro koho je tento systém nemožný:

1) Pro holky, které si pod slovem jídelníček představují list salátu na den (samy by s jídelníčky ostatních nezhubly nebo dokonce přibraly a ostatní by ten jejich odradil).
2) Pro holky, které nemají možnost pravidelně navštěvovat blog.
3) Pro holky, které nemají možnost si aspoň vrámci možností o jídelníčku rozhodovat samy.

Proč by to mělo fungovat:
Všechny budeme jíst stejné jídelníčky (akorát každá jiný den) = stejný počet kalorií = stejný výsledek.

Proč ve skupině:
Ano, můžete to provádět i jednotlivě, ale z motivačního hlediska má větší počet zúčastněných lepší vliv na výsledek (prostě se budete navzájem podporovat a nebudete chtít být horší než ty ostatní, vysvětleno pro jednodušší :-D)

Jak by měl vzorový jídelníček ideálně vypadat:

1) Originální, neobvyklý a chutný ale zároveň nepříliš nákladný na přípravu a suroviny.
2) Složitější postupy vysvětleny, u neobvyklých surovin uvedeno místo nákupu a cena.
3) Zvážený, aspoň přibližně spočítaný na kalorie a nejlépe i vyfocený.
4) V takovém množství, aby byl vhodný i pro ostatní (žádné extrémy ani z jedné strany).
5) Nepříliš se opakující, nejlépe s rezervou pro neočekávané situace.

Pokud je ještě něco nejasného, piště komentáře, jinak to ale vidím tak, že to menší skupinka z nás vyzkouší a pokud se nápad osvědčí, jednak si ho nechám patentovat a vydělám na něm balík (jenom vtipkuju, komu to nedošlo) a jednak bychom v něm pokračovaly až od léta nebo v období, kdy nás neovlivňují školní jídelny, oslavy vysvědčení (ačkoli u mě není co slavit) nebo další situace a kdy budete tedy mít více volna, času a možností.
Do té doby bych to s přihlášenými účastnicemi viděla na ty barevné dny, co říkáte?? ;-)

 


Komentáře

1 konca215 konca215 | E-mail | Web | 7. května 2013 v 20:19 | Reagovat

Jídelníček máš hezký, nápad není špatný, ale já osobně se ho účastnit nemohu, obědy a večeře bych nezvládnula :/ Hodně štěstí dál! :)

2 Kristl Kristl | Web | 8. května 2013 v 0:45 | Reagovat

Dost dobrý nápad :), možná, že bych to zkusila akorát nevím jak bych zvládla zorganizovat obědy :\.. Jinak opravdu dost dobrý nápad! :)
Jídelníček máš krásný :).. Koukám, že si užíváš :D :)..

3 Fat Aav Fat Aav | Web | 8. května 2013 v 8:34 | Reagovat

Jídelníček je úžasnž a teď k tomu projektu.
Já bych se zapojila, ale je strašně moc věcí, co nejím.
Zásadně nejím měkké ovoce a zeleninu, je spousta věcí, co bych do pusy nedala, třeba ovocný jogurt - až na ananasový ovofit. Je toho více, no :-?

4 Zoey* Zoey* | Web | 8. května 2013 v 8:43 | Reagovat

Jídelníček máš supr :P a domácí ovesné kaše jsiou mnohem lepší :P dneska jsemsi jednu udělala :P
a s tím tvým ápadem je to super :* ale bohužel, se nemohu zapojit ;) jsem na intru :/ a když jsem doma, tk musím jíst co je :/ ale stejně obdivuju, že máš tak super nápad :*

5 Chans Chans | Web | 8. května 2013 v 9:49 | Reagovat

Zarazil ma ten pohyb - ja mám svoje vlastné cvičebné programy, to by som MUSELA plniť aj každej pohyb? :-D Prepáč, som strašne nechápavá. :-D Ináč, súhlasím s Fat Aav, ja sa snažím byť vegetariánkou :-x Takže jediné riešenie by bolo, že by som sa toho vzdala...
mno, len s tými jedálňami to bude ťažšie :-D Ale tak, vyskúšam to a ak sa to nebude dať, seknem s tým =/

6 adi-jidlo adi-jidlo | Web | 8. května 2013 v 20:20 | Reagovat

páni já to tady čtu a mrzí mě že jsem hned tak přitakala, mě to totiž ze začátku vůbec nedošlo..ve středu máme ve škole totiž salátový dny a bejvá to většinou jedinej den kdy se to dá vůbec jíst..nezavrhuju to, jen bych to teď nezvládala :-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama