Červen 2013

21.6.2013

22. června 2013 v 1:00 | Andee |  Diary
Podvědomá pravidla. Naučené rituály. Intuice nacvičená měsíci sebekontroly. Akce a reakce. Přibližné okruhy a o něco přesnější limity.
Nepočítám, nevážím, nezapisuju. Okolí přijdu normální, máma mě dokonce pochválila, že jsem přestala být trapná a začíná mi to díky převaze sportu nad dietou slušet (a od ní tomu věřím). Stalo se přesně to, kvůli čemu jsem to dělala. Znám orientační hodnoty, naučila jsem se odhadovat množství a zcela nenápadně nad sebou udržuju jakousi infomovanou kontrolu. Dokázala jsem si osvojit tuhle morálku do přirozenosti. Když mám pocit, že sním moc, a že to jsou kvůli té nepřesnosti při mých pesimistických odhadech menší porce než dřív, prostě se zvednu, a vyrazím něco dělat - nikomu už to nepřijde bláznivý - ani mě. Součást života.
A jsem totálně bez potřeby přežírání.
Drezura a přebytek informací vedou k sebedestrukci.
Vlastně mám pocit, že tím, že si do mozku zafixujeme stav "držím dietu", akorát to v něm vyvolá ještě větší šílení po jídle, protože má zkušenost, že mu bude upíráno. Touhu po přežrání. Takže mně vyhovuje stav "zdravá norma", který ve mně zatím nevyvolává nic. Ale asi to tak nebude u všech, takže těm šťastlivkyním co stav "držím dietu" zvládají gratuluji :-D
Dnes mě úplně konsternovala dvanáctiletá ségra jedné mé kámošky, která mi oznámila, že mám hubenější nohy než ona - a to přitom tlustá vůbec není, dokonce vrámci svého věku lepší průměr.
Dnešek se mi v tomhle směru vůbec líbil - byl převážně ovocný (meloun, banán, jablko, jahody) a měla jsem úplně superovej oběd - hranolky s játry, ňam. Pak ještě další věci, ale v podobně snesitelném duchu.. Ťapala jsem venku, hnala se na metro (na podpatcích :-D), naposled byla v bazénu a pak ještě vyrazila na kolo, takže krásně nabito. Váha pořád zůstává okolo 48, občas o 2 desetiny víc, jindy zas míň, takže soudím, že se mi daří a není to jen věc spokojenosti, tenhle nový ležerně informovaný stav.
Jsem ujetá na vodě - a to jsem jí celý život nedokázala pít - běžně vyžahnu nejmíň 3 litry a to už zdaleka není takový vedro co bývalo.
Takže takhle - nechtělo se mi dnes vyplňovat nějaký tabulky, tak jsem to napsala v souvislém textu. Taky jsem ráda, že jsem dnes vydržela bez kafe, když nám odpadla ta první hodina, celkem jsem se vyspala, 7 hodin je na mě nezvykle dost.


Škola byla kapitola sama pro sebe. Bylo nás tam pomalu doslova 5 a půl, hráli jsme českou i anglickou šibenici, udělala jsem si makeup, manikůru i pedikůru, neplánovaně se setkala se "svým" třeťákem který sice koukal, ale to, že se k ničemu dalšímu nemá mě dnes štvalo míň než fakt, že jejich třídu pustili o dvě hodiny dřív než nás. Stejně nemůže, je zadanej. A až mi to s ním vyjde, aspoň budu mít jistotu, že mi nebude lítat za jinejma, hihi. Vlastně z většiny jen kvůli němu hodlám na škole aspoň do jeho maturity zůstat. Jsem prostě posedlá, no. Od prvního zářijového týdne. Takže svým způsobem láska na první pohled - aspoň z mé strany. Vlastně na ni věřím. Musí mít nějaký smysl, na to, aby to byl jen kec je až moc rozšířená. Někde jsem sice četla, že láska na první pohled vznikne když se sejdou dva nadržení a nepříliš vybíraví jedinci, ovšem já jsem slušně vychované děvče, takže to je pitomost :-D


Naštval mě tělocvikář - jelikož bylo nepovinné cvičit, pochopitelně jsme necvičily ani jediná, ovšem to, co vymyslel bylo horší než míčové hry - musely jsme sundavat žvýkačky z lavic, blééé. Co to jen šlo jsem se zašila na záchod, ale taky tam nešlo být věčně, takže jsem ho aspoň provokovala znechucenými ksichty. Od čeho sakra platí uklízečky?! Z principu nás nepustil ani minutu před zvoněním, zmetek.
Po škole jsem si šla zkoušet plavky. Mám takový rituál, že si každý rok kupuju nové a tenhle rok jsem si vyhlídla vážně super. Ale možná mi jen líp slušely, protože jsem zhubla.


Po dlouhé době jsem se dokopala zase psát svou "knížku" - přičítám to hormonům v té antikoncepci. Sice sotva kapitolu, ale protože jsem (logicky) skončila v dost nezáživné části připravující čtenáře (tedy mě, nikomu jinýmu to nedám) na velkolepý a gradující závěr, je logické i to, že jsem předtím nepsala, i to, že mi to teď jde pomalu. Jinak jsem byla schopná vymyslet a sepsat stostránkový příběh za necelý dva měsíce. A podotýkám, že i zpětně to dává smysl!! Celé jsem to totiž přečetla a pak tak nějak samovolně začala pokračovat.


No nic, mějte se tu jak chcete, nejlíp pěkně, já jdu spinkat :-D

20.6.2013

20. června 2013 v 18:26 | Andee |  Diary
Ahoj darlings,

sorry, že na vás kašlu - nějak si musím zvyknout, že už se nemusím zpovídat z každého sousta a načerpat něco jinéhol o čem bych zveřejňovala své články. Jakž takž jsem si odvykla sčítat každičkou kalorii a světe div se, úplně zmizela potřeba se přežírat. Ostatně, už jsem to asi říkala, ale když neidetuju, mnohdy jím míň než při dietě, ačkoli nezdravěji.
Takže takhle.


Dneska ve škole maximální nuda - končili jsme po pátý hodině, většinu třídy jsem zmasakrovala v Prší, nudila se u animáku, jednu hodinu prospala a přečetla většinu knížky. Cestou ze školy jsem se neobešla bez zmrzky a moje mlsnost byla potrestaná upatlanými šortkami.
Úplně maximálně jsem si spálila lejtka. Vážně se mi zapalují, hihi. Když jsem si sundavala šortky abych po dvou hodinách na sluníčku vlítla do ledový sprchy, vřískala jsem bolestí. Nicméně za takový dva, tři dny budu krásně hnědá číča - už teď mám krásně opálený stehna, ruce a ze dneška trochu i tělo - poprvé jsem se nemusela hanbou propadnout při sundání trička - příjemný pocit.

(s letošním datem jsem nenašla :-( )


Denně si musím mýt vlasy a stejně jsou vždycky jak provázky. Když už jsme u těch zapalujících se lýtek, načerpala jsem při opalování tunu pipkainformací z Bravíček a trošku si je ozkoušela v praxi. Musím se pochválit - každý den ťapu na svých podpatcích a dnes jsem šla už úplně bez problémů - k metru jsem doběhla za šest minut a pak si musela kompletně přematlávat mejkap, protože ačkoli bylo ráno, byl tím totálně v háji.
Večer pomažeme do Tesca a přitáhneme meloun - mňááám...


Úspěšně jsem započala polykání antikoncepce a zatím nepozoruju žádný změny. Zítra pomažu naposledy do bazénu - škoda, bylo to tam fajn. O víkendu nejspíš pojedeme na koupák, ačkoli říkali, že od zítřka se má ochladit. Spíš asi v neděli, protože na sobotu jsem si napsala na jednu brigádu, něco jako hosteska, ale ještě se neozvali. Taky bysme měli v dohledný době poctít svou přítomností příbuzenstvo, to se celkem těším. A v úterý jdeme do kina na film Velký Gatsby - pokud se nepletu, bude v něm moje oblíbená písnička od Lany Del Rey - dám vám ji sem ;-)


Mimochodem, mrkla jsem na PLL 4x02, kdo taky koukal?? Prostě miluju... my sweet liars...


18.6.2013 aneb revoluce

18. června 2013 v 19:33 | Andee |  Diary
Ahojky,

stala se neuvěřitelná věc - z chemie, mé celoživotní hrůzy mám lepší dvojku a jsem naštvaná - uznejte, při průměru 1,5 mě mohla aspoň vyzkoušet :-(
Pak jsem taky mákla na psychologii, poslala poslední referát, organizovala povstání proti učitelce na výtvarku, která mě osobně sice vyloženě neškodí (až na incident s nůžkami kdy byla vážně hnusná a který proti ná chci použít) a dnes mě dokonce pochválila, ale půlce třídy chce zhoršit známky z chování a já nespravedlnost prostě nesnesu - a obor jsem si na to vybrala adekvátní. Můžete sice říct, že to na tenhle rok už smysl nemá, když jsme s ní dnes měli poslední hodinu, ale příští rok ji budeme mít a to nejen na výtvarku ale i ruštinu. Sice myslím, že to nakonec do konce, tedy k ředitelce, nedotáhneme, ale bylo fajn, jak nás společný cíl nenávisti stmelil. Po škole jsem počkala s kámoškou než jí pojede vlak, koupily jsme si zmrzku, dohodly se na léto... Je divný, že zrovna na konci roku je všechno nejlepší - proč se snaží, když ví, že to tak brzo skončí a že se budou loučit? Já funguju na způsobu prevence proti smutku. Jsem prostě... já.
Dneska jsem pozdě nepřišla, ale nebylo to proto, že bych vyšla dřív - prostě jen školnice měla dobrou náladu, baba.
Když už je dnes nějaký můj den boje za spravedlnost, pohádala jsem se s rodiči a na takové té kecací hodině s jednou oblíbenou učitelkou jsem za notného přizvukování největších revolucionářek vylíčila podstatnou část křivd, jichž se mi za uplynulý školní rok dostalo - největší ohlas se projevil v tématech příchodů (těch pozdních smí být příliš málo a do 7:55 se to nedá stíhat), 50 omluvených hodin od rodičů a tolerance celkově (jako by byl každý, notabene já - alergička a astmatička - záškolák či co), systému ukládání osobních věcí (nemůžem si nic nechávat ve třídě a nemáme skříňky). Naopak jsem se vůbec nepřipojila k nářkům na angličtinářku, jejíž výklad je prý těžký, protože pro mě se nic nezměnilo (přišla jsem ze základky s rozšířenou výukou jazyků) a tudíž jsem jen přesvědčená, že jsou blbé a líné.

A když už jsem u těch změn, rozhodla jsem se sem nepsat jídelníčky - jednak jsme si dala experiment, v němž chci zjistit, jestli budu bez počítání a hlídání přibírat, jednak jsem se definitivně přestala počítat mezi dietářky a i mé jídelníčky (a zvlášť v létě) nejsou nijak ukázněné (bude je pravděpodobně tvořit tuna zmrzliny, ovoce a vody) a jednak... prostě už taková nejsem. Když vidím jídelníčky mnohých z vás, chce se mi brečet, ovšem ne závistí, ale strachem o vaše zdraví. Můžu se uvztekat a stejně nepochopíte, že bazální metabolismus je hodnota, pod níž se prostě jít nesmí a která slouží k tomu, abyste fungovaly - a tedy že když jí dosáhnete, rozhodně nebudete přibírat, ale teprve to začne být v pořádku. Moje komentáře jsou čím dál míň pochvalné, ačkoli vy jste pořád stejně disciplinované - a já vám nechci kazit radost. Sama dobře vím, jak špatně se to při dietách poslouchá, člověk si myslí, že čím míň sní, tím rychleji bude krásný a holkám jako mé momentální já by nejradši zakroutil krkem že mu chtějí škodit. Přitom si škodíte samy.
Sakra, zase moralizuju... přitom jen co budu mít kilo nahoře, budu zase stejná a umanutě se držet na nejnižších možných číslech. Takže mě neberte zas tak vážně - ačkoli všechno co říkám je fakt a srandu si v tom nedělám.
A taky si nemyslete, že si koncem jídelníčků otevírám zadní vrátka pro nezdravosti - "co blogerky nevidí, to cti nebere" nebo tak něco. Náhodou, dnes jsem až na tu zmrzku nic špatného neměla - ovoce a k obědu brambory se špenátem a vajíčkem. Takže tím to není.
Prostě budu jídelníčkovat jen když budu upravovat váhu.
Jinak to bude vypadat nějak takhle:

Váha: 48,5
Přežer: ne
Pití: 3 l vody, 0,5 l kafe
Aktivity: 3/4 1 h brusle, cvičení, 10 min. švihadlo
Úspěšnost (=vyváženost + zdravost + spokojenost): 65%

Zítra začnu brát antikoncepci. Docela se děsím, co se mnou udělá, míněno se žravostí a váhou. Čekejte autentickou zpověď. Zas mám na měsíc (pokud to bude fungovat jak potřebuju) pokoj - bylo to sice něco na způsob "vlk se nažral a koza zůstala celá", ale počítat se to dá, takže třikrát sláva, po druhé injekci jsem zdravá!!17.6.2013

17. června 2013 v 20:32 | Andee |  Food + diary
Ahojky,

sorry, že jsem včera nepsala, nebyl čas ani nálada :-D
Přežít 6 hodin na podpatcích byla zabijačka, nicméně nemůžu tvrdit, že by mi to na nich nešlo - zvládla jsem v nich i přelézt zábradlí, tak moc jsem líná udělat pár kroků navíc :-D
Tatínek se pochopitelně neozval, nepřijel a tak vůbec. No jako obvykle. Šmejd. Jsem bez kreditu, vyčerpala jsem si do konce týdne dokonce i žádosti o zavolání takže jsem v háji a vzteklá. Hormony se projevily na vedlejších aspektech té každoměsíční záležitosti, takže jsem včerejšek prospala, pak ztláskala co se dalo a nakonec zvracela. Do školy jsem ale musela, matka je z učitelky vyklepaná, stačí, že jsem zase kvůli podpatkům přišla pozdě - přece na nich nepoběžím, uznejte :-D
Ačkoli jsem víceméně optimista a věřím, že váhové výkyvy způsobily opět hormony, dnešek jsem celkem šidila - a celkem úmyslně, ačkoli bych neměla co sníst ani kdybych chtěla - vyžraná lednice :-D
Ve škole se zas šílelo s referáty, musela jsem hnát mámu do školy aby mi ho přivezla aby se nakonec ukázalo, že ho klidně můžu přinést i zítra, takže jsem si vyslechla kecy od matky a po škole mazala do knihovny a tak sesmolila něco hodnotnějšího než tu narychlo staženou internetovou podvodnost :-D Přitáhla jsem nový knížky, pak se mazala opalovat, mrkla v telce na Upíří deníky a pak opět mučila své nohy v podpatkách na výpravě pro kafe, která byla hororová hlavně kvůli společnosti mého psa, který měl o výpravě jiný názor než já. Až přestane být takový vedro, pomažu na brusle a konečně si pořádně zacvičím, docela to flákám :-D Taky na ty hormony nemůžu svádět všechno :-D
Ve druháku k nám prý přijdou tři nový holky. To jsem zvědavá. Mohly by vypadnout všechny ty krávy, co maj tunu doklasifikací a reperátů (a že nejsme žádný obor pro debily, to zas nemyslete, jen ony se cpou kam nepatřej :-D) a třeba to tam pak bude snesitelnější. Proti pololetí jsem si vylepšila ekonomiku, což je celkem zázrak, protože jsem se jí vždycky bála - naštěstí jsme chytli super učitelku, samo o sobě by to nebylo nic pro mě :-D
Odpoledne jsem měla šíílenou chuť na zmrzku - naštěstí jsem v mrazáku našla zmrzlej led tak jsem ho cucala - v nouzi i megadietě super :-D

Snídaně: celozrnný chleba s mazacím sýrem
Svačina: jablko, pytlíček Dobré vlákniny
Oběd: miska zeleninového rizota
Svačina: kelímek tvarohu
Večeře: mrkvový salát
Pití: 3,5 l vody, 0,75 l kafe
Aktivity: cvičení, 10 min. švihadlo

PS: momentálně jsem totálně zamilovaná do Bittersweet symphony... kdo jste viděl Velmi nebezpečné známosti, chápete ;-)

15.6.2013

15. června 2013 v 13:52 | Andee |  Food + diary
Ahojky,

to jsem z toho blbá... moje blbý hormony si ze mě dělaj dělaj srandu... včera strašily a dnes zas stávkují... do prázdnin 12 dní (my končíme 27., protože budou ve škole malovat) tak jsem si dala takový šíííleně neambiciózní ale ne zrovna snadný úkol do tý doby nemít ani jeden přežer... víc dělat nemůžu :-( A jinak samozřejmě kolo, brusle, cvičení...
Váha opět pod 48, takže aspoň něco je v pořádku...
Dnes zas vyrážíme na nějakou akci do obchoďáku, snad do mě babi nebude chtít zas cpát Milkshake nebo něco podobného... Včera jsem z ní vydřela krásný naušničky, takový malý "diamanty", na kterých je nejlepší, že se přes noc nemusí sundavat, protože bych na ně furt zapomínala a ztratila je jako všechny naušnice :-D
Za chvíli bude kapesný a když se dorovnají nějaký dluhy, vyrazím do New Yorkeru a koupím si něco krásnýho a letního... s tím počasím jsem to trochu podcenila, pořád jsem si omlouvala nedisciplinované papání deštěm a hle, venku je hezky a já se můžu zbláznit :-D
V pondělí by mě svou návštěvou měl poctít můj "milovaný" tatínek... pokud se vůbec ukáže, může si být jistý, že jeho "drahá" dceruška bude skutečně drahá... Neodsuzujte mě, je to kretén... kašle na mě celý dětství... tak ať platí :-D
Teď vyrážím na to kolo, jen čekám, až se mi nabije mobil abych byla na příjmu, protože jinak by rodinka zešílela, takže budu ještě dopisovat ;-)

Edit 22:55

Tak jsem dneska maximálně spokojená... celý den jsem se nezastavila, prochodila obchoďák na svých megavysokých botách, na kterých mi to nakonec skoro až šlo, sehnala černé šortky, užila si na kole, konečně jsem dala tu svou trasu aniž bych se zabořila do bahna, pak zavolala kámoška, co je celý rok v Rusku, že přijela (už maj prázdniny, závist :-D) tak jsem s ní a jejím bráchou byla chvíli venku, pak jsme šly k nim a mrkli na film, doma jsem se akorát najedla a zas běžela na brusle... teď mrknu na Domácího mazlíčka na Nově a pak pomažu ještě chvíli cvičit... prostě maximálně nabito :-)

Snídaně: 2 ks "žemlovky" (suroviny viz. včerejší článek)
Svačina: 30 g piškot v 1/2 bílého jogurtu, 5 oříškových ovesných Emco sušenek
Oběd: x
Svačina: kornout zmrzky, jahody v tvarohu
Večeře: 2 pl. chleba se sýrem, cherry rajčata
Pití: 0,5 l kafe, 3 l vody
Aktivity: 1 h kolo, 1/2 h brusle, cvičení, 5 min. švihadlo
Total kcal: cca 45014.6.2013

14. června 2013 v 16:26 | Andee |  Food + diary
Ahojky,

stal se zázrak - tedy stalo se jich až příliš - zaprvé: čtvrtletku z matiky mám na dvojku, s čímž jsem ani nepočítala.
Zadruhé: v těláku jsem tentokrát zdaleka nebyla nejhorší.
Zatřetí: v telce říkali, že příští týden mají být třicítky ;-)
Začtvrté: patrně o víkendu začne působit ta injekce, takže jsem vzteklá, že to budu mít (jako obvykle) v nejlepším počasí, ovšem pokud to dopadne jako minule, tedy takřka vůbec, nemusím s tím mít vůůůbec žádný starosti - rozhodně menší než matka při shánění peněz na tu antikoncepci, bez níž se mi to prostě neustálí :-D
Zapáté: sehnala jsem krááásný a levný botičky. Totiž, to je tak - Andee proťape skoro dvě hodiny aby nakonec nalákána megatransparentem VÝPRODEJ objevila parádní botičky v New Yorkeru!! Akorát jsem jaksi vzala o číslo menší, resp. svoji velikost ale lezou mi z ní palce, takže je mažem vyměnit a třeba při té příležitosti něco z babi vydyndám... hned odtamtud pomažu do bazénu, takže zase nabitý den... snad zase stihnu ty brusle, včera jsem se na nich nepřizabila, takže mě zase baví :-D
PS: asi dnešek nazvu jablečným dnem, posuďte sami ;-)

Snídaně: jablko, piškoty v půlce bílého jogurtu
Svačina: jablko, 5 ovesných Emco sušenek
Na nákupech: Big Milk Fruit
Oběd: rýže, plněná paprika v omáčce
Svačina: 1 ks "žemlovka" (toust + tvaroh + jablko -> toustovač -> + um. sladidlo + skořice)
Večeře: hroznové víno, Ovofit višeň
Pohyb: 1 h plavání, cvičení, 5 10 min. švihadlo, brusle (nestihla jsem je)
Pití: 0,75 l kafe, 1,5 l vody13.6.2013

13. června 2013 v 19:10 | Andee |  Food + diary
Ahojky,

Tak zase v rychlosti - ve škole fajn, písemky celkem vyšly, opět skvělá anglina, jsem prostě talent, v chemii jsem si dobrý výsledky napodváděla a v dějáku mám přilepšeno - celkem jsem se tý známky na výzo bála, ale vypadá to, že nebudu horší než v pololetí :-)
Boty jsem shánět nešla, místo toho jsem se na dvě hodiny vyvalila na sluníčko a mám spálený stehna a ruce. Tak teda zejtra. Byl to parádní relax, vůůůbec nic neřešit, vyhřívat se... mohla bych chytit úpal a zejtra se ulejt, protože jestli ne, budu muset ještě honem sepisovat referát na biologii. Ještě to půjdu přiživit na brusle :-D Mrkla jsem na Pretty little liars a nemůžu se dočkat dalšího dílu. Kdo viděl??

Snídaně: kornflakes s mlíkem
Svačina: Emco čokoládové ovesné sušenky
Oběd: těstoviny se sýrovou omáčkou, cherry rajčata
Svačina: mrkvový salát, piškoty v bílém jogurtu (doporučuju!!)
Večeře: mrkvový salát
Pohyb: 50 min. brusle, cvičení, 10 min. švihadlo
Pití: 1 l Poděbradky prolinie, 1,5 l vody12.6.2013

12. června 2013 v 21:28 | Andee |  Food + diary
Snídaně: chleba s jablečným pyré
Svačina: jablko
Oběd: knedlíky ve vajíčku
Svačina: jahodový milkshake
Večeře: hroznové víno, kousek bagetky
Pití: 2 l vody, 0,5 l kafe
Aktivity: celý den chození (15 - 20 h), cvičení, 10 min. švihadlo

Ahojky,

dnes opět nabitý den... ve škole tuna písemek, vesměs v pohodě, i ta matika dopadla v pohodě, příklad, co jsem počítala jsem si předtím trénovala v sešitě tak jsem si ho pamatovala, dobře dopadla i anglina a ekonomika... v těláku... no, to radši ani říkat nebudu, ale bylo to vážně na nervy.
Po škole jsem mazala do školky, kde jsem si vyzvedla tu jejich fotku, asi hodinku jsem s nimi pobyla, byly tam moje největší oblíbenkyně tak jsem si zopákla párty na pískovišti :-D
Hned potom byl sraz s babi, šly jsme shánět boty, cestou si koupily milkshake v Ikee a vrátily se domů až v osm... sehnala jsem oční linky, kartáček na zuby a na boty dostanu peníze a koupím si je zítra v obchoďáku u školy...
No, dál mě už nic nenapadá :-D11.6.2013 aneb schooooooool :-)

11. června 2013 v 22:26 | Andee |  Diary
Ahojky,

dnešek je celej v háji - plný písemek, nervů a jídla. Ty písemky z toho ještě dopadly tak nějak nejlíp. Celoroční opakování ze zdravotky (tedy biologie člověka, abyste chápaly), které se prostě za jedinou přestávku naučit nešlo... takže jsem se na to vykašlala a radši si četla. A buď jsem trefila dobrý otázky nebo jsem prostě inteligentní, ale většina byla dobře :-) Další dobrá zpráva je, že se mi doteď nepřišlo na skutečnost, že si vedu jeden sešit na čtyři předměty - špatná, že v jednom z nich chce sešity kontrolovat :-D No co, času dost...
Naštval mě učitel na kompy - absolutně přehlížel skutečnost, že jsem v práci s MS Wordem díky svému několikaletému psaní "románů" lepší než všechny ty flákačky v naší skupině a ve všem jim pomáhám a ani ho nenapadlo k tomu přihlédnout ve známkování, která je nespravedlivě (jak jinak) špatné (no tak jsem se vybodla na seminárku, co má bejt, důležitý je, že umím s kompem, no ne?!) a ještě ke všemu mě nechal celou přestávku pročekat, než mi vytiskne referáty, které ani nevytiskl, protože jsem to prý blbě uložila. Kecy v kleci, ve škole jsou křápy počítače!!
Náladu mi zlepšila psychologie - naše učitelka má absolutně parádní způsob psaní písemek, nechá nás je totiž navzájem opravovat jeden druhému, aby toho doma neměla tolik a v tom zmatku si to obyčejně se sousedkou jaksi nevyměníme a pak dopisujeme a opravujeme... na výzo budu mít překvapivě jedničku, pochopitelně jen proto, že jsem inteligentní a o psychologii coby verzi své budoucnosti mám zájem. Minimálně ta druhá část je každopádně pravdivá - to kvůli psychologii jsem totiž do tohohle kriminálu nastoupila - a (ne)jen kvůli ní toho nelituju.
Další fajn věc byla výtvarka - další jednička, tentokrát překvapivější, protože od doby, kdy jsem ve výtvarce (tedy kreslení) vynikala, uplynulo nejmíň pět školních let, natož když jsme tvořili koláž z látek. S manuální prací jsem na tom stejně jako s míčovými hrami, ovšem vzpomněla jsem si na svou devátou třídu, kdy jsme coby mazáci organizovali ve škole projektový den na téma starých řemesel a já se díky tomu musela naučit křížkový steh... dnes se mi při přišívání knoflíků hodil. Zatímco ostatní se zamotávali do nití, já, jen co jsem se poprala s neviditelným očkem jehly (a to doslova, měla bych nosit brejle) jsem si vedla i podle učitelky celkem obstojně, a to nikdy nenechá na nikom nit suchou (vážně trefné přísloví :-D).
A myslíte, že to zítra bude lepší?? Houby s octem - pravděpodobné zkoušení z ekonomiky, nervák v tělocviku, celoroční písemka v anglině z níž se navzdory svému - troufám si říct - talentu k jazykům vyklepaná i já a z matiky, z níž ani vyklepaná nejsem, protože je to zbytečné nervování - výborně a nejspíš ani chvalitebně dopanout nemůže, to prostě odporuje přírodním zákonům (já to školu nějak žeru :-D).
Jinak dneska bylo tak hezky, že jsem se mohla zbláznit vzteky - musela jsem psát referáty a nedokázala se dokopat sportovat protože mi bylo jasný, že bych to stejně nenapravila. Od zítřka ale jedu odznova - už jen proto, že mě v lednici nebude lákat tolik dobrot. A protože je před létem, mělo by se přidat s pohybem- a pochopitelně usměrnit jezení - protože jestli bude furt tak hezky jako teď, bylo by k vzteku všechno zkazit v posledním měsíci - ještě že jsem začala už v březnu, já věděla, co dělám :-D Akorát jsem se byla odpoledne opalovat, skvělá pohoda :-)
Jak válčíte s tí vším vy?? ;-)
Challenge day 3 - your day in great details

10. června 2013 v 23:09 | Andee |  Challenges
Ahojky,

informace o sobě jsem psala už když jsme blog založila a tu tunu věcí co mám a nemám ráda taky, čímž se dostávám k bodu 3, tedy opravdu detailnímu popisu mého dne - není mi jasný, jestli dnešního, ale vezmu to podle nějaké všeobecné normy.
6:20 zazvoní budík. Jako zvonění mám nastavenou Lanu del Rey, pokaždé jinou, abych nějakou nenenáviděla a na všechny došla řada. Vstávání mi nedělá problém, protože mám prostě naučené, že musím a kdybych nevstala, tak by byl průser (obzvlášť naše škola má hodně velký nároky na včasnou a vůbec celkovou docházku), takže vylezu z postele, přesunu se do koupelny (zas tak detailní ten popis být nemusí, prostě totéž, co vy ostatní :-D), z ní do kuchyně, tam dám vodu na kafe, vlezu na váhu, v pokoji zapnu óčko a obleču se. Protože i tak obvykle nestíhám, učení i oblečení si připravuju večer, takže tahle starost odpadá. Pak se nasnídám a namaluju. Používám make-up (tedy BB cream) a řasenku. Výjimečně mi zbyde čas si i vyžehlit vlasy, ale moc často to není. Přibližně ve čtvrt na osm jdu na metro (nebo na autobus a z něj na tramvaj), což obvykle hlasitě komentuje náš pes, přesvědčený, že bez něj jdu chodit do parku - nezvykl si celé čtyři roky co ho máme, takže si už netroufáme doufat ve změnu k lepšímu.
Cesta do školy trvá asi 15 minut a vystupuju o stanici dřív, kterou pak jdu pěšky. Tedy když stíhám.
Levá noha, pravá noha... tak moc to zas přehánět nemusíme, co??
Naše třída je v přízemí, takže se aspoň ráno nemusím patlat do schodů. Předměty popisovat nemusím, ne? Jsou pokaždý jiný... Jsme převážně humanitního zaměření, denně máme kromě úterý, kdy je odpoledka 6 hodin, sedím v první lavici a skoro ve všech předmětech se projevuji maximálně pasivně jak jen je možno - a prochází mi to, přestože si leckdy o hodinách i čtu, maluju se, píšu úkol na jinou hodinu atd. Prochází mi i taháky, které se mi osvědčily klasicky v penálu - vždy mi pak přestane psát propiska, hledám pastelky a pravítka na podtrhání atd. Naše třída není žádná ztmelená parta, prostě jen hloučky rozdílně starých lidí (od 15 od 21 let) mezi nimiž se vyskytují i patologické dvojice (např. holky, které jedna bez druhé nemůžou jít ani na záchod) a afektované kamarádky všech. Není tam nikdo, s kým bych nevycházela a mám tam pár kámošek, ale nikdo by mi nechyběl, kdybych je už nikdy neměla vidět. Naše třídní je typ ušlápnuté husy libující si v drezúře a ředitelka konzervativní osoba, jíž jsem za ten rok ani jednou nepotkala (a totéž tvrdí i někteří čtvrťáci :-D).
Nechodím do jídelny na obědy ani po vyučování nekouřím před školou, takže jsem doma relativně brzy. Občas jedu se "svým" třeťákem a to ho pak "hypnotizuju", ale jinak si cestou obvykle čtu.
Doma mě přivítá pes, já se převléknu, vezmu si něco k obědu, u toho mrknu na určitou část nějakého nadpřirozeného seriálu, pak napíšu článek na blog, obvykle opět s nějakou písničkou Lany del Rey nebo songem který hráli v některém seriálu (výjimečně dobrý výběr písniček mají v Upířích denících). Dál už je to natolik individuální, že to nejde popsat, ale buď jdu s nějakou kámoškou ven, nebo si čtu, někdy usnu a někdy jdu sportovat (kolo/brusle) ale to spíš večer, protože už není takové horko. V určitém pořadí se ale dostane na maximální stihnutelné množství těchto činností. Mezitím se nasvačím a navečeřím. Do úklidu se zapojuji jen příležitostně (před Vánoci, návštěvou, dovolenou, jarem nebo když doma opravdu není kam stoupnout :-D), proto jsem ho nezmiňovala - jsem celkem rozmazlený jedináček, no.
Doma musím být takhle v létě do deseti, což je celkem fajn. Pak si obvykle zacvičím, ještě mrknu na počítač, vlezu do sprchy a kolem jedné jdu po přípravě školy, svačiny a oblečení spát. V posteli mám psa a uspávám se hraním Angry birds na tabletu - vážně jsem z toho vždy ospalá :-D
Pravidelné faktory mého života: pátek = permanentka do bazénu, pondělí = sbor (na který už spíš kašlu), cca 1x týdně přežer (:-D), cca 3x nákup jídla, maximálně jak je to možné návštěvy lékařů, minimálně jak je to možné návštěvy příbuzenstva, méně než je vhodné nakupování oblečení, cca 2x měsíčně knihovna... No, to už píšu koniny :-D

Svou výzvu jsem splnila, jak jste na tom vy?? :-)